Úspěch českých učitelů v programu TEA!

Čtyři středoškolští učitelé vycestují na šest týdnů do USA na školení o posilování mediální gramotnosti. V tříkolovém výběrovém řízení uspěli učitelé angličtiny a umění z Gymnázia Dobruška, Střední průmyslové školy Trutnov, Gymnázia Tišnov a z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické Ústí nad Labem. Všem finalistům gratulujeme! Čeští učitelé byli do tohoto prestižního programu letos pozváni poprvé, program by však měl pokračovat i v dalších letech. Spolu se čtyřmi Čechy se programu zúčastní ještě 40 učitelů z dalších zemí světa.

Program Fulbright Teaching Excellence and Achievement  je určen pro středoškolské učitele z vybraných zemí světa. Hlavním tématem pro školní rok 2019/2020 je mediální gramotnost. Program potrvá šest týdnů, během kterých se učitelé společně zúčastní vzdělávacích seminářů, podělí se o své zkušenosti s kolegy z jiných zemí a budou diskutovat se studenty. Školení probíhá během školního roku, aby měli účastníci možnost vyzkoušet si v tandemu s americkými kolegy získané znalosti, nové metody a postupy přímo v prostředí amerických středních škol. Na konci programu učitelé společně vytvoří akční plán s cílem posílit mediální gramotnost a kritické myšlení svých studentů i kolegů v domácích institucích.

Vzdělávací program pořádá Kancelář pro vzdělávací a kulturní záležitosti při americkém Ministerstvu zahraničí, které taky vybírá finalsity nominované z jednotlivých zemí. V České republice program administruje Fulbrightova komise.