Příjemná atmosféra ve výuce – webinář pro učitele

Učíte na střední škole a zajímá vás, jak při výuce podpořit dobrou atmosféru? Zveme vás na webinář vedený stipendistkou Fulbrightova programu Dr. Janet Tassell ve čtvrtek 19. ledna od 16. do 17. hodiny na platformně ZOOM.

Dr. Janet Tassell je profesorkou na School of Teacher Education na Western Kentucky University. Podzimní semestr tohoto akademického roku strávila na stipendijním pobytu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde v tandemu s českým kolegou učila předmět Classical Readings in Mathematics Education a Secondary Math Methods. Během pobytu v České republice Dr. Tassell pokračovala v monitoringu dopadů používání technik mindfulness při výuce budoucích učitelů. Jejími hlavními cíli ve výuce je podpořit sebevědomí studentů, umožnit studentům při výuce zažít úspěch a zbavit studenty strachu. Janet se specializuje na výuku matematiky, mnohé závěry jsou však přenositelné do výuky jakéhokoliv předmětu. Webinář proběhne v anglickém jazyce a cílovou skupinou jsou středoškolští učitelé v České republice. Během webináře bude prostor na dotazy.

Otázky, na které se Dr. Tassell při webináři zaměří:

  • Jak podpořit pozornost a soustředění?
  • Jak monitorovat potřeby studentů a reagovat na ně?
  • Jak využít technik mindfulness ve výuce?
  • Jak snížit stres během vyučování?
  • Jak podpořit příjemné pracovní prostředí ve třídě?

Pokud Vás téma zaujalo a rádi byste se webináře zúčastnili, vyplňte prosím tento registrační formulář do úterý 17. ledna. Ve čtvrtek 19. ledna dopoledne přijde všem registrovaným účastníků e-mailem odkaz na webinář. Dotazy a další podněty pro Dr. Tassell můžete předem napsat do tohoto sdíleného dokumentu.