Online lekce o americké literatuře nejen pro maturanty

Naši bývalí asistenti ve výuce angličtiny pro české maturanty připravili online hodiny na maturitní témata, která se týkají USA. Čeští studenti a jejich učitelé si tak obvyklou výuku mohou zpestřit o online lekce vedené rodilými mluvčími. Do předešlých lekcí na téma “U.S. Holidays” a “U.S. History” se zapojily stovky českých studentů ze všech koutů České republiky. Na únor jsme pro Vás připravili téma americká literaturu. Online hodiny probíhají živě na platformě ZOOM a přímý přenos vysíláme také na našem Facebooku. Záznamy všech lekcí postupně ukládáme na náš YouTube kanál (playlist “Live Lessons”), kde momentálně najdete dvě lekce o amerických svátcích a dvě lekce o americké historii. Učitelé a studenti, kteří by se rádi hodin zúčastnili přímo na platformě ZOOM, získají přístup od Kristýny Džmuráňové ().

Pondělí, 15. února od 15:00 do 16:00 

První, úvodní, lekci o americké literatuře povede Catey Borden, která v uplynulém školním roce 2019/2020 vyučovala angličtinu na Gymnáziu v Děčíně. Catey vystudovala bakalářský obor angličtina, historie a genderová studia, literatura je však její další vášní. Děčínským studentům během roku představila řadu zajímavých autorů a autorek americké prózy i poezie. Po vyučování Catey vedla odpolední konverzační klub pro studenty i učitele, kteří měli zájem zdokonalit se v anglické konverzaci. Během pobytu v České republice Catey získala prestižní stipendium k dalšímu studiu pedagogiky na Harvard University, začátek studia však odložila s ohledem na aktuální situaci a nyní učí na střední škole v USA distanční formou. 

Rozhovor s Catey o politické korektnosti. 

Středa, 17. února od 15:00 do 16:00 

Druhou hodinu, zaměřenou na americkou literaturu v 19. století, nabídne vysokoškolský profesor, spisovatel a absolvent Fulbrightova stipendia na Karlově univerzitě David Hicks. David přes dvacet let vyučuje americkou literaturu na různých univerzitách v USA. Ve čtyřiceti letech se rozhodl méně učit a více psát. Publikoval řadu povídek a v roce 2017 román “White Plains”. Davidův stipendijní pobyt v České republice začal v lednu předchozího roku a bohužel skončil předčasně vlivem pandemie. I tak však David stihl poznat mnohé české studenty a studentky při hodinách kreativního psaní na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Nyní David učí americkou literaturu na Wilkes University v Pensylvánii a pracuje na další vlastní knize.