Příprava na maturitu s rodilými mluvčími

Naši bývalí asistenti ve výuce angličtiny pro české maturanty připravili online hodiny na maturitní témata, která se týkají USA. Čeští studenti a jejich učitelé si tak obvyklou výuku mohou zpestřit o online lekce vedené rodilými mluvčími. Do prosincových online lekcí na téma “U.S. Holidays” se zapojilo přes dvě stě českých maturantů a učitelů, v novém roce proto Fulbright Live Lessons pokračují dál. Lednovým tématem je americká historie, v únoru se můžete těšit na americkou literaturu a v březnu na americkou geografii. Online hodiny probíhají živě na platformě ZOOM a přímý přenos vysíláme také na našem Facebooku. Záznamy všech lekcí postupně ukládáme na náš YouTube kanál (playlist “Live Lessons”), kde momentálně najdete dvě lekce o amerických svátcích. Učitelé a studenti, kteří by se rádi hodin zúčastnili přímo na platformě ZOOM, získají přístup od Kristýny Džmuráňové (dzmuranova@fulbright.cz).

Čtvrtek, 21. ledna od 14:00 do 15:00 

První lekci o americké historii společně povedou Alexandra Saulenas a Nicholas Azulay. Alex ve školním roce 2018/2019 působila na Střední zdravotnické škole a VOŠ zdravotnické ve Znojmě. Nick v tomtéž roce vyučoval na Střední průmyslové škole Trutnov a na Gymnáziu a SOŠ v Úpici. Nyní Alex pracuje v neziskové organizaci podporující rozvoj demokracie a lidských práv. Nick působí v technologické společnosti a pomáhá neziskovým organizacím posílit svůj dosah pomocí digitálního marketingu. Ve volném čase Alex ráda běhá a sleduje světové dění. Nick miluje jazz a vážnou hudbu. Během pobytu v ČR Alex kromě výuky angličtiny vedla také novinářský klub a Nick hrál na saxofon a bubnoval na koncertech a festivalech s jazzovou kapelou Základní umělecké školy v Trutnově. 

Rozhovor s Alex o jejím pobytu v ČR na YouTube.

Nick s kapelou ZUŠ Trutnov na Facebooku.

Úterý, 26. ledna od 14:00 do 15:00 

Druhou hodinu nabídne Lani Hartikainen, která ve školním roce 2011/2012 vyučovala angličtinu na Gymnáziu a SOŠ pedagogické a na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické a VOŠ v Liberci. Po ročním pobytu v ČR Lani pokračovala v magisterském studiu na univerzitách v Glasgow a v Budapešti. Potom se vrátila do Prahy a působila jako stážistka v Ústavu pro studium totalitních režimů. Nyní zkoumá roli kolektivní paměti v populistických hnutích jako doktorandka na Univerzitě v Helsinkách.  

Článek o Lani na blogu.