Školení pro americké stipendisty a české učitele na Zámku Liblice

V týdnu od 22. do 26. srpna proběhlo na Zámku Liblice, v konferenčním centru Akademie věd ČR, přípravné školení 31 mladých Američanů a Američanek pro výuku angličtiny na středních školách v regionech. Absolventi předních amerických pomohou ve školním roce 2022/2023 českým učitelům s výukou svého mateřského jazyka. 

Asistenti absolvovali metodologický výcvik vedený PhDr. Tomášem Gráfem, Ph.D. z Ústavu anglického jazyka a didaktiky Univerzity Karlovy, workshop k přijímání jinakosti v českém prostředí od organizace In IUSTITIA a školení efektivní komunikace pořádané lektory ze společnosti podporující cizince Prague Integration. Fulbrightova komise asistentům představila český vzdělávací systém, mechanismy kulturní adaptace a příklady dobré praxe z předchozích ročníků. 

Na poslední dva dny se k asistentům přidali zástupci českých škol, které se programu ve školním roce 2022/2023 účastní. Po skolnčení workshopu o výuce ve dvou čeští učitelé a jejich asistenti odjeli společně do Bílovce, Českého Krumlova, Českých Budějovic, Děčína,  Hodonína, Holešova, Chomutova, Chotěboře, Chrudimi, Jindřichova Hradce, Jablonce nad Nisou, Karlových Varů, Loun,  Mostu, Nového Jičína,  Oder, Olomouce, Ostravy, Pardubic,  Poděbrad, Prostějova, Strakonic, Strážnice, Sušice, Tanvaldu, Tišnova, Trutnova a Třebíče.

Mapa s rozmístěním asistentů ve školním roce 2022/2023