Kurz tvůrčího psaní v hodinách angličtiny – online

Fulbrightova komise nabízí zájemcům, zejména z řad středoškolských učitelů, čtyřdílný online kurz tvůrčího psaní vedený americkou lektorkou Celeste Pepitone-Nahas. Kurz proběhne na platformě ZOOM a je zcela bezplatný. Zájemci se mohou registrovat na všechny čtyři lekce nebou pouze na vybrané lekce podle své preference.

Pro registraci prosím vyplňte následující formulář, abychom věděli, koho čekat v publiku, a na jaký e-mail máme zaslat odkaz do online místnosti. Odkaz zašleme zaregistrovaným zájemcům vždy během dopoledne před kurzem.

Rozvrh lekcí:

  • Pondělí 5. června od 15:00 do cca 15:45 – úvod – Proč učit tvůrčí psaní?
  • Středa 7. června od 15:30 do cca 16:15 – Jak učit beletrii a s beletrií?
  • Pondělí 12. června od 15:00 do cca 15:45 – Jak na psaní esejí?
  • Středa 14. června od  15:30 do cca 16:15 – Jak učit poezii zábavně?

Podrobný popis všech chystaných lekcí s otázkami, které si lektorka během webinářů položí, a užitečné zdroje pro výuku tvůrčího psaní, najdete zde.

Profil lektorky

Celeste Pepitone-Nahas v letošním roce působí jako asistentka ve výuce angličtiny na Gymnáziu Jiřího z Poděbrad v Poděbradech. Celeste je absolventkou magisterského programu Creative Writing na Washington University in St. Louis. V USA učila hodiny hudby, sama hraje na klavír a vedla lekce kreativního psaní na univerzitě. V tomto školním roce působí na poděbradském gymnáziu a po vyučování se se studenty setkává v odpoledních konverzačních klubech.

Nezapomeňte se zaregistrovat pomocí tohoto formuláře.